Press releases

Hosten Polska w przestworzach

Podczas gdy wiele firm zabiega o mecenat sportowy w dyscyplinach niezwykle popularnych w Polsce: piłce nożnej, siatkówce, koszykówce czy żużlu, Hosten Polska zdecydował się na krok dość nietypowy, uczestnicząc w sporcie niszowym, ale niezwykle prestiżowym - akrobacjach samolotowych.

Dzięki pilotom i samolotom Aeroklubu Radomskiego, którego przedstawiciele od lat są najlepszymi w Polsce specjalistami  od podniebnych akrobacji, firma Hosten Polska promuje swój produkt flagowy - roletki Vegas. Właśnie ta nazwa obecna jest na skrzydłach i kadłubie Extry 300 - samolotu, na którym największe triumfy święcą: Robert Kowalik - dziewięciokrotny mistrz Polski oraz Ireneusz Jesionek - dziewięciokrotny wicemistrz Polski. Zresztą w barwach Hostena latają także inne samoloty Aeroklubu Radomskiego, służące do szkolenia adeptów lotnictwa. Wyjątkowo mocno Hosten Polska akcentował swoją obecność w sporcie samolotowym podczas sierpniowych mistrzostw Europy w akrobacjach samolotowych, które odbyły się w podradomskim Piastowie. Firma była bowiem jednym ze sponsorów tych prestiżowych zawodów.

Nasza przygoda z Aeroklubem Radomskim rozpoczęła się już kilka lat temu - informuje Aleksander Szykuła, specjalista ds. marki w Hosten Polska. - Na samolocie Extra 300 chcieliśmy pojawić się już znacznie wcześniej, ale były podpisane umowy z norweskimi liniami lotniczymi i cierpliwie czekaliśmy na swoją kolej - dodaje.
Hosten Polska z kilku powodów jest obecny w sportach samolotowych. Najważniejszym jest podnoszenie świadomości marki. Ponadto, akrobacje samolotowe są sportem niszowym, ale niezwykle prestiżowym i widowiskowym. Pokazy lotnicze, nie będące czystą rywalizacją, oglądają setki tysięcy ludzi, a ze względu na swoją klasę, piloci Aeroklubu Radomskiego są na nich obecni. Zapewne nie bez znaczenia jest też fakt, że wielkim fanem lotnictwa jest także prezes Hosten Polska.

Sporty samolotowe, a zwłaszcza akrobacje są dyscypliną kosztowną i bez wsparcia sponsorów nasze występy nie byłyby możliwe - stawia sprawę jasno najbardziej utytułowany obecnie polski pilot akrobacyjny Robert Kowalik. - Z firmą Hosten Polska współpraca układa się znakomicie i mam nadzieję, że korzyści z niej płynące są obopólne.

Artykuł ukazał się w piśmie RBT Rolety Bramy Techniki Osłonowe (4-5/2009), www.rbt.pl