Forum Branżowe Nr 04/2012

Obecność firmy Hosten na tegorocznej edycji targów R+T w Stuttgarcie to pierwszy krok w szeroko zakrojonym planie ekspansji firmy na rynkach zagranicznych. Debiut Hostena na największej imprezie targowej branży osłonowej niewątpliwie należy zaliczyć do udanych. Radomski producent systemów osłonowych z PVC i aluminium zaprezentował paletę swoich produktów na eleganckim, zapraszającym swym wystrojem stoisku w hali 4.

Firma potraktowała targi R+T przede wszystkim jako znakomitą okazję do przedstawienia odbiorcom z całego świata swojej oferty i szerokich możliwości produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem flagowego produktu firmy, innowacyjnego systemu rolet naokiennych Vegas Revo.

Produkowany w całości w Radomiu system rolet Vegas Revo to ścisła czołówka jeśli chodzi o dostawców systemów skrzynek nakładanych z PVC w Europie. Doskonałą jakość komponentów skrzynek systemu Revo zapewnia unowoczesny park maszynowy do ekstruzji profili, zaś wysokiej klasy tworzywo używane w procesie produkcji gwarantuje najwyższe parametry produktu.

Podczas targów w Stuttgarcie firma zaprezentowała kilka nowości przygotowanych na rok 2012. W pierwszej kolejności należy wymienić budzącą niemałe zainteresowanie zwiedzających odmianę rolety naokiennej w systemie Revo z podzieloną zintegrowaną moskitierą. Jest to rozwiązanie unikatowe wśród systemów rolet naokiennych, które pozwala na wykonanie rolety z kilkoma niezależnymi nawojami siatki moskitiery przy zachowaniu jednej połaci pancerza.

Na targach miała również miejsce oficjalna premiera nowej linii skrzynek Revo z uniwersalnym, niezwykle sztywnym profilem adaptacyjnym, wykonanym z PVC. Wprowadzenie dodatkowego wariantu montażu skrzynek Revo pozwoli firmie na dotarcie do kolejnych producentów rolet, dla których priorytetem jest szybki i łatwy montaż rolety na oknie.

Drugim nowym produktem producenta z Radomia prezentowanym na R+T była moskitiera ramkowa Vegas Mosquito. Szczególnymi zaletami tego produktu firmy Hosten jest elegancki wygląd, wysoka sztywność oraz możliwość zastosowania dodatkowego uszczelnienia między ramką moskitiery a ramą okna.

Obok nowości, na ekspozycji Hostena nie mogło zabraknąć pozostałych produktów, czyli rolet materiałowych z rodziny systemów Vegas. Targi R+T okazały się dla nas znakomitą szansą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych; szansą, która została dobrze wykorzystana – mówi Aleksander Szykuła, kierownik marketingu w firmie Hosten. Nie brakło również okazji do dyskusji z wieloletnimi partnerami handlowymi firmy na temat kierunków dalszego rozwoju produktów i wzajemnej współpracy. Z pewnością pojawimy się na R+T również w 2015 roku.

 

Oryginalny tekst artykułu znajdziesz tutaj.