RBT Nr 2/2012Hosten debiutuje na R+T


Obecność firmy Hosten na tegorocznej edycji targów R+T w Stuttgarcie to pierwszy krok w szeroko zakrojonym planie ekspansji firmy na rynkach zagranicznych. Debiut Hostena na największej imprezie targowej branży osłonowej niewątpliwie należy zaliczyć do udanych. Radomski producent systemów osłonowych z PVC i aluminium zaprezentował paletę swoich produktów na eleganckim, zapraszającym swym wystrojem stoisku w hali 4.

Firma potraktowała targi R+T przede wszystkim jako znakomitą okazję do przedstawienia dbiorcom z całego świata swojej oferty i szerokich możliwości produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem flagowego produktu firmy, innowacyjnego systemu rolet naokiennych Vegas Revo.

Produkowany w całości w Radomiu system rolet Vegas Revo to ścisła czołówka jeśli chodzi o dostawców systemów skrzynek nakładanych z PVC w Europie.
Doskonałą jakość komponentów skrzynek systemu Revo zapewnia ultranowoczesny park maszynowy do ekstruzji profili, zaś wysokiej klasy tworzywo używane w procesie produkcji gwarantuje najwyższe parametry produktu.

Podczas targów w Stuttgarcie firma zaprezentowała kilka nowości przygotowanych na rok 2012. W pierwszej kolejności należy wymienić budzącą niemałe zainteresowanie zwiedzających odmianę rolety naokiennej w systemie Revo z podzieloną zintegrowaną moskitierą. Jest to rozwiązanie unikatowe wśród
systemów rolet naokiennych. Ten szczególny wariant rolety Vegas Revo pozwala na wykonanie osłony z kilkoma niezależnymi nawojami siatki moskitiery

przy zachowaniu jednej połaci pancerza. To wyjątkowo przydatna opcja w przypadku dużych, dzielonych połaci okiennych, gdzie nie wszystkie segmenty okna są otwierane. W ten sposób trudny do obejścia w przypadku innych systemów naokiennych problem zbyt dużej szerokości siatki moskitiery został rozwiązany. Produkt znajduje się obecnie w fazie finalnych testów, ale można spodziewać się iż trafi do regularnej dystrybucji jeszcze tego lata.

Na targach miała również miejsce oficjalna premiera nowej linii skrzynek Revo z uniwersalnym, niezwykle sztywnym profilem adaptacyjnym, wykonanym z PVC. Konstrukcja uniwersalnej listwy adaptacyjnej umożliwia montaż rolety Revo na każdej ramie okiennej aż do 99 mm szerokości przekroju profilu okna. Wprowadzenie dodatkowego wariantu montażu skrzynek Revo pozwoli firmie na dotarcie do kolejnych producentów rolet, dla których priorytetem jest szybki i łatwy montaż rolety na oknie.

Drugim nowym produktem producenta z Radomia prezentowanym na R+T była moskitiera ramkowa Vegas Mosquito. Szczególnymi zaletami tego produktu firmy Hosten jest elegancki wygląd, wysoka sztywność oraz możliwość zastosowania dodatkowego uszczelnienia między ramką moskitiery a ramą okna. Uszczelka szczotkowa niweluje szczeliny będące efektem działania temperatur, niedokładnym montażem lub błędem popełnionym w fazie produkcyjnej, zaś kształt profilu umożliwia swobodne zastosowanie go w przypadku okien półzlicowanych. Zaprezentowano również nowe oblicze znanego i sprawdzonego produktu: roletę materiałową systemu Vegas Profil w wersji Dzień&Noc. Obok powyższych nowości, na ekspozycji Hostena nie mogło zabraknąć oczywiście pozostałych produktów, czyli znanych już rolet materiałowych z rodziny systemów Vegas: systemu Classic, Profil, Klaudia, Mini oraz Mix.


Targi R+T okazały się dla nas znakomitą szansą na nawiązanie nowych, wartościowych kontaktów biznesowych; szansą, która została dobrze wykorzystana –
mówi Aleksander Szykuła, kierownik marketingu w firmie Hosten. Nie brakło również okazji do dyskusji z wieloletnimi partnerami handlowymi firmy na temat  kierunków dalszego rozwoju produktów i wzajemnej współpracy. Z pewnością pojawimy się na R+T również w 2015 roku.

 

Oryginalny tekst artykułu znajdziesz tutaj.