RBT Nr 3/2012 s. 39Vegas Revo – system wielu możliwości

System rolet nadstawnych Vegas Revo produkowany przez Hosten Polska jest obecny na rynku już trzeci rok a zainteresowanie nim wśród krajowych i zagranicznych producentów osłon nie słabnie. Co może przyciągać osłonowców do Revo w sytuacji, gdy nie brak na rynku systemów alternatywnych? Odpowiedź może być prosta – elastyczność i uniwersalność.

Co konkretnie stanowi zatem o przewadze Revo z punktu widzenia producenta rolet, który nierzadko odpowiada również za montaż i późniejsze funkcjonowanie rolety na oknie w ramach udzielonej gwarancji? Przede wszystkim wielość opcji montażowo - konstrukcyjnych, jaką oferuje Revo, a co za tym idzie, swoboda pracy producenta i możliwość łatwego dopasowania się do wymagań klienta końcowego.


Przypomnijmy, że jedynie system Revo proponuje możliwość wyboru spośród dwóch linii listew adaptacyjnych – aluminiowych dedykowanych oraz uniwersalnego adaptera PVC - oraz dwóch metod montażu: poprzez nasunięcie lub poprzez zakliknięcie skrzynki na profilu adaptacyjnym. Technika montażu rolet Revo może więc być dobrana idealnie do warunków konkretnej realizacji.Omawiając kwestie montażu, należy koniecznie zwrócić uwagę na fakt wdrożenia w Revo rozwiązania  dwóch rzędów kotew do mocowania skrzynki do nadproża. Takie mocowanie jest zgodne z zaleceniami ITB (kotwienie na całym obrysie otworu architektonicznego) i zapewnia trwałe, bezpieczne osadzenie zespołu roleta-okno w otworze budowlanym.


System Vegas Revo to także możliwość stosowania wielu dostępnych w ofercie alternatywnych typów ociepleń: od jednoelementowej wkładki termoizolacyjnej

umieszczanej w sekcji tylnej rolety, zalecanej dla regionów o umiarkowanych temperaturach poprzez wariant pośredni dodatkowego docieplenia profilu dolnego rolety niskoprofilową matą termiczną, aż po pełne, dwuelementowe docieplenie skrzynki dla regionów o większych wahaniach temperatur.

Szeroką gamę opcji wyboru sposobu ocieplenia skrzynki uzupełnia wariant wkładek wykonanych z neoporu, o podwyższonych parametrach izolacyjnych.

System Revo jest również chwalony za łatwość tworzenia podziałów w skrzynkach roletowych. Dobrze zaprojektowane, solidne wkładki podziałowe pozwalają na konstruowanie rolet o zasadniczo dowolnej konfiguracji. Bez względu na to, czy ma to być roleta z podziałem zależnym czy niezależnym, napędzana silnikiem czy manualnie, z zastosowaniem na podziale jednej prowadnicy środkowej pancerza czy też dwóch złożonych, Revo staje na wysokości zadania i umożliwia realizację każdej z tych opcji bez konieczności mozolnego majsterkowania, docinania i frezowania, co nierzadko jest koniecznością i ma miejsce w systemach alternatywnych.

Niewątpliwym atutem systemu Revo (i chyba wyjątkowo mocnym w dobie dużego zainteresowania rynku rozwiązaniami antyinsektowymi) jest moskitiera zintegrowana oraz zintegrowana moskitiera dzielona pod jedną połacią pancerza. Tam, gdzie kończy się bowiem potencjał innych systemów, Revo dopiero zaczyna pokazywać, co potrafi. Możliwość wykonania kilku niezależnych nawojów siatki moskitiery w absolutnym oderwaniu od szerokości i pozycjonowania pancerza to ogromny atut Revo, dający producentowi zielone światło do wykonania rolet z siatką insektową, o jakich mógł dotąd tylko pomarzyć. Dodajmy do tego fakt  zastosowania wygodnej blokady listwy dolnej moskitiery typu easy - click oraz wyposażenie nawoju siatki w hamulec zapobiegający gwałtownemu zwinięciu się jej do wnętrza skrzynki roletowej i mamy w zasadzie system bliski doskonałości.

 

Tyle jeśli chodzi o kwestie montażu i konstrukcji. A co zyskuje producent rolet w systemie Revo po sprzedaży i montażu gotowego produktu? Odpowiemy jednym słowem: spokój. Zastosowanie wysokiej klasy surowców i przemyślana konstrukcja skrzynek niwelują ryzyko reklamacji do minimum, powodując, że skrzynki roletowe Revo w będą funkcjonować bezawaryjnie długie lata, opierając się skutecznie występującym w obszarze okna naprężeniom i niekorzystnym warunkom atmosferycznym.

 

Ostatni, lecz niezwykle ważny argument, która zdecydowanie przekonuje do wyboru Revo, to dobre perspektywy systemu i obietnica jego stałego rozwoju. Radomski producent systemu, firma Hosten Polska nie raz pokazała już, że trzyma rękę na pulsie i uważnie obserwuje trendy rynkowe, w porę wprowadzając nowe produkty lub modyfikując dotychczasowe. Już teraz wiadomo z oficjalnych źródeł, że system jeszcze w tym roku będzie uzupełniany o dodatkowe wartościowe opcje i elementy, ale o tym w następnym numerze RBT.

 

Oryginalny tekst artykułu znajdziesz tutaj.